SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bestickuppsättning 7201190
*
nr 720 1190
Bestickuppsättning
ca 30 del, Pläter, England
Utrop:
300 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 oktober 2011
kl 19:46:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/10 17:50:40
1
100 kr
16/10 18:14:32
2
400 kr
16/10 20:50:46
3
500 kr
17/10 09:31:40
2
600 kr
17/10 09:32:10
2
700 kr
17/10 14:25:35
3
650 kr
17/10 14:33:48
4
750 kr
17/10 16:41:41
2
1.000 kr
17/10 19:40:19
5
1.000 kr
17/10 19:40:38
5
1.200 kr
17/10 19:40:53
2
1.200 kr
17/10 19:41:11
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bestickuppsättning engelsk england europa matbestick nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41
*
Bestickuppsättning
nr 720 1190
Bestickuppsättning
ca 30 del, Pläter, England
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 oktober 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/10 17:50:40 | 1 | 100 kr |
16/10 18:14:32 | 2 | 400 kr |
16/10 20:50:46 | 3 | 500 kr |
17/10 09:31:40 | 2 | 600 kr |
17/10 09:32:10 | 2 | 700 kr |
17/10 14:25:35 | 3 | 650 kr |
17/10 14:33:48 | 4 | 750 kr |
17/10 16:41:41 | 2 | 1.000 kr |
17/10 19:40:19 | 5 | 1.000 kr |
17/10 19:40:38 | 5 | 1.200 kr |
17/10 19:40:53 | 2 | 1.200 kr |
17/10 19:41:11 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bestickuppsättning engelsk england europa matbestick nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41